- Plik tekstowy powinien być zredagowany w formacie DOC (Word 95 lub nowszy).
- Format A4, wszystkie marginesy po 2,5 cm. Czcionka tekstu: Times New Roman, rozmiar czcionki: 12, interlinia: 1,5. Czcionka przypisów: Times New Roman, rozmiar czcionki: 11, interlinia: nie może być mniejsza niż 1,5. Wcięcie akapitowe: 1,25. Prosimy o justowanie tekstu.
- Umieszczając w artykule rysunki, fotografie, tabele, fragmenty tekstów będących cudzą twórczością autor zobowiązany jest do wyraźnego wskazania źródła nie tylko w wykazie literatury, lecz także w podpisie pod rysunkiem, tabelą, fotografią, reprodukcją itp., w przypadku cytatu w przypisie oraz przedstawić wydawcy zezwolenie autora/wydawnictwa zapożyczonego fragmentu. Uzyskanie zezwolenia należy do obowiązków autora. Brak zgody autora oraz niepodanie źródła zapożyczenia jest naruszeniem praw autorskich i pociąga za sobą wszelkie skutki prawne. Postanowienia prawa autorskiego dotyczą zarówno zaczerpnięć z dzieł polskich, jak i zagranicznych(Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim – Dziennik Ustaw nr 24, poz. 83, art. 34).
- Tabele należy wprowadzić czcionką 11 pt Times New Roman. Odstęp między liniami nie może być mniejszy niż 1,5.
- W przypadku tabel – nie stosujemy pogrubionej czcionki w główkach; nie wyrównujemy spacjami i tabulatorami danych liczbowych. W danych liczbowych stosujemy przecinek dla oddzielenia wartości dziesiętnych.
- Dopuszczalne są jedynie następujące typy wyróżnień w tekście: kursywa – dla tytułów publikacji, wyrażeń obcojęzycznych oraz dla wyrazów i wyrażeń stanowiących przykłady, pogrubienie – dla tytułów, terminów i partii tekstów wymagających wyróżnienia, tekst podkreślony – dla terminów i wyrażeń wymagających wyróżnienia (w ten sposób oznaczamy tekst, gdy ma być on spacjowany).
- Każdy akapit należy zakończyć przez naciśnięcie na klawiaturze klawisza „Enter”.
- Efekt wcięcia akapitowego należy osiągnąć przez zaprogramowanie wcięcia specjalnego w opcjach formatowania akapitu lub przez wciśnięcie tabulatora. Niedopuszczalne jest stosowanie w tym celu kilku spacji.
- Niedopuszczalne jest wyrównywanie tekstu do prawego i lewego marginesu spacjami.
- Śródtytuły (jeśli są): oddzielone przed i po odstępem (1 wers), wyśrodkowane, pogrubione.
- Cytaty krótsze niż 3 wersy: bez wyodrębnienia z tekstu zasadniczego, w cudzysłowie typograficznym („”), cytat w cytacie zaznaczamy za pomocą cudzysłowu francuskiego («»).
- Cytaty dłuższe (min. 3 wersy): oddzielone przed i po odstępem (1 wers), czcionka 10, pojedyncza interlinia, wcięcie akapitowe wszystkich wersów cytatu: 1,25 cm.
- Osoby wymieniane w tekście po raz pierwszy prosimy identyfikować pełnym imieniem i nazwiskiem.
- Uwagi odautorskie (w tym opuszczenia w cytatach): w nawiasach kwadratowych.
- W tekście stosujemy przypisy nawiasowe (styl MLA), w których cytowana literatura ogranicza się do podania nazwiska autora, roku wydania i numeru strony, np. (Sowiński 1970: 123). Prosimy nie stosować znaków interpunkcyjnych przed wskazaniem cytowanej literatury (znaki interpunkcyjne umieszczamy po nawiasie).