Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów UO do udziału w VIII Międzynarodowej Olimpiadzie Języka Rosyjskiego, Literatury i Kultury organizowanej przez Bałtycki Federalny Uniwersytet im. Immanuela Kanta w Kaliningradzie.

Olimpiada organizowana jest na 3 poziomach:

1. podstawowym – dla studentów na początkowym etapie nauki języka rosyjskiego (I i II rok studiów licencjackich;
  2. średniozaawansowanym – dla studentów III roku studiów licencjackich oraz dla studentów I i II roku magisterskich studiów uzupełniających;
  3. zaawansowanym ― dla studentów biegle posługujących się językiem rosyjskim, w tym rodzimych użytkowników języka rosyjskiego.

Pierwszy etap Olimpiady odbędzie się od 15 marca do 5 kwietnia 2019 roku w trybie online na stronie Olimpiady: http://ru-olymp.kantiana.ru (po przesłaniu Organizatorom zbiorczego zgłoszenia uczestników i po dokonaniu rejestracji przez uczestników na stronie Olimpiady).

Wersja demonstracyjna z przykładowymi zadaniami zostanie uruchomiona na platformie Olimpiady od 15 marca do 5 kwietnia 2019. W tym terminie będzie można także zarejestrować się na stronie Olimpiady w celu przystąpienia do I etapu online.

Finał, na który zostaną zaproszeni zwycięzcy I etapu, odbędzie się w dniach 3-4 czerwca 2019 roku w Kaliningradzie.

Zgłoszenia i wszelkie pytania prosimy kierować do dr Ireny Daneckiej na adres: idanecka@uni.opole.pl do 20 marca 2019 roku.

INFORMACJA W JĘZYKU ROSYJSKIM
INFORMACJA W JĘZYKU ANGIELSKIM