– Po ukończeniu studiów różnica między nauczycielami a studentami maleje, więc powiem tak: witam was, koleżanki i koledzy – powiedziała do zgromadzonych w auli Błękitnej absolwentów prof. Joanna Czaplińska, dziekan Wydziału Filologicznego. – Dziękuję wam za pięć lat współpracy. Z nieopierzonych pierwszaków zmieniliście się w dojrzałych ludzi, mądrzejszych nie tylko o wiedzę merytoryczną, jaką staraliśmy się wam przekazać, ale i o wiedzę życiową, o znajomości i przyjaźnie – mówiła pani dziekan. – Misją studiów humanistycznych  jest nauka umiejętności myślenia, dostrzegania tego, że świat nie jest czarno-biały, ale składa się z wielu odcieni szarości, które – mam nadzieję, nauczyliście się rozróżniać. Żegnamy się symbolicznym wręczeniem dyplomów, pamiętajcie jednak, że drzwi naszego wydziału są zawsze dla was otwarte.

Prof. Wojciech Chlebda z Instytutu Slawistyki dodał: – Każdy koniec jest jednocześnie początkiem czegoś nowego; dla was pracy zawodowej, może dalszych studiów. Wejdźcie na nową drogę życia z nadzieją, że zaprowadzi was w miejsce szczęśliwe. Pomyślcie czasem o naszym uniwersytecie z wdzięcznością, tak jak my myślimy o was.

Po wręczeniu dyplomów absolwenci przenieśli się z auli Błękitnej  pod Collegium Maius, gdzie tradycyjnie – na znak ukończenia studiów – wyrzucili w górę swoje birety.