Na początku czerwca rusza kolejna edycja międzynarodowego Festiwalu Kina i Sztuki – On Art 2018, organizowanego przez Fundację Rozwoju Kinematografii. 

Nabór filmów do konkursu On Art 2018 już się rozpoczął i potrwa do 4 maja. Organizatorzy przyjmują filmy o dowolnej długości, wyprodukowane po 1 stycznia 2017 roku. Mogą to być obrazy fabularne, dokumentalne lub animacje. Najważniejszy warunek: sztuka musi być ważnym motywem filmu. Filmy do konkursu można zgłaszać wyłącznie poprzez portale festiwalowe (FilmFreeway, Withoutabox – informacje na stronie www.onart.eu).

Cały festiwal potrwa dwa miesiące, od 8 czerwca do 12 sierpnia i odbędzie się jednocześnie w 5 największych miastach Polski: Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu, w przepięknych lokalizacjach, m.in. na terenie: Muzeum Narodowego, Łazienek Królewskich, Pałacu Królikarnia, Parku Żeromskiego. Pokazom filmowym towarzyszyć będzie wiele wydarzeń artystycznych.  

O tytuł najlepszych będzie starać się ok. 300 filmów poświęconych sztuce. Oprócz sekcji konkursowej pokażemy także kilkadziesiąt filmów fabularnych i dokumentalnych z poprzednich lat, których tematyka lub forma związana jest ze sztuką.

W załączniku znajduje się informacja prasowa, logo festiwalu. zdjęcia z poprzedniej edycji oraz wszelkie informacje o konkursie.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Karolina Mordacz
tel. 667 283 056