Aktualności

Odwołanie zajęć

W dniach 23-25 kwietnia 2018r. (poniedziałek-środa) zajęcia z dr Bartoszem Poluszyńskim są odwołane z powodu wyjazdu na konferencję naukową do Olsztyna.

Odwołanie konsultacji

w dniu 17 kwietnia br  (wtorek) dr Joanna Skolik odwołuje swoje konsultacje w związku z wyjazdem służbowym.

Odwołanie zajęć

W dniach 9-11 kwietnia 2018r. z powodu wyjazdu służbowego odwołuje się  zajęcia z dr Martą Malanowską-Statkiewicz oraz  z dr Aleksandrą Pająk.

Odwołanie zajęć

w dniach 4-6 kwietnia 2018r. zajęcia z  dr Katarzyną Wysoczańską-Pająk są odwołane z powodu choroby.

Zmiana godzin konsultacji

w dniu 28 marca br (środa) konsultacje mgra Daniela Borysowskiego odbędą się w godzinach 8.00-9.30 w s. 233 ul.Oleska 48

Odwołanie zajęć

W dniach 12.03.2018 (poniedziałek) i 13..03.2018 (wtorek) zajęcia z prof. dr hab. Wandą Laszczak są odwołane z powodu choroby.

Wydarzenia

IX GIEŁDA PRACY

Szanowni Państwo,

IX Giełda Pracy Uniwersytetu Opolskiego odbędzie się dokładnie za tydzień, 18.04.2018 roku.

Tegoroczna Giełda Pracy została podzielona na dwie części:

Część I: targi – Doskonała okazja do skutecznego nawiązania współpracy, możliwość zweryfikowania umiejętności studentów i absolwentów, pierwsze rozmowy kwalifikacyjne oraz poszerzenie sieci kontaktów, które owocują późniejszym zatrudnieniem;

Miejsce: Część targowa odbędzie się w Budynku Głównym UO przy ulicy Oleskiej 48 (I piętro), zapraszamy w godzinach 10:00 – 13:00;

Część II: debata – Tematem przewodnim spotkania jest Brak znajomości języka polskiego w biznesie – kompetencje i zatrudnienie studentów międzynarodowych, a zapotrzebowanie opolskich inwestorów.

Miejsce: Część panelowa z udziałem pracodawców odbędzie się w Studenckim Centrum Kultury. Od godz. 15:00 do 17:00 zapraszamy do sali kameralnej.

Szkolenia

Dla naszych studentów i absolwentów przygotowaliśmy 7 szkoleń, tak by oferta była atrakcyjna dla osób studiujących różne kierunki. Informacje o szkoleniach znajdą Państwo w załączeniu oraz na stronie www.kariera.uni.opole.pl/szkolenia.

szkolenia-IX-Giełdy-Pracy

Wystawcy

Patronem honorowym IX Giełdy Pracy jest firma Capgemini Polska, a wraz nią na tegorocznej części Giełdzie pojawią się m.in. Auto LELLEK Group Sp. z o.o. Sp.k., BCF Software Sp z o.o., Call Center Inter Galactica Sp. z o.o., Kancelaria Prawna Schampera, Dubis, Zając i Wspólnicy sp. k., LKW WALTER Internationale Transportorganisation AG, MULTISERWIS Sp. z o.o., Olesiński i Wspólnicy Sp.k., opta data Sp. z o.o., PricewaterhouseCoopers Service Delivery Center Poland Sp. z o.o., Sopra Steria Polska Sp. z o.o., STEFANINI Poland Sp. z o.o., Stolarstwo i Usługi Meblowo – Budowlane Adrian Halupczok – ważni partnerzy biznesowi naszego Uniwersytetu oraz  chociażby Wizz Air Hungary Kft., SFD S.A. czy Atos Global Delivery Center Polska Sp. z o.o. Sp.k..

Pozdrawiam uprzejmie,
Karolina Trościanka

Edycja międzynarodowego Festiwalu Kina i Sztuki – On Art 2018

Na początku czerwca rusza kolejna edycja międzynarodowego Festiwalu Kina i Sztuki – On Art 2018, organizowanego przez Fundację Rozwoju Kinematografii. 

Nabór filmów do konkursu On Art 2018 już się rozpoczął i potrwa do 4 maja. Organizatorzy przyjmują filmy o dowolnej długości, wyprodukowane po 1 stycznia 2017 roku. Mogą to być obrazy fabularne, dokumentalne lub animacje. Najważniejszy warunek: sztuka musi być ważnym motywem filmu. Filmy do konkursu można zgłaszać wyłącznie poprzez portale festiwalowe (FilmFreeway, Withoutabox – informacje na stronie www.onart.eu).

Cały festiwal potrwa dwa miesiące, od 8 czerwca do 12 sierpnia i odbędzie się jednocześnie w 5 największych miastach Polski: Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu, w przepięknych lokalizacjach, m.in. na terenie: Muzeum Narodowego, Łazienek Królewskich, Pałacu Królikarnia, Parku Żeromskiego. Pokazom filmowym towarzyszyć będzie wiele wydarzeń artystycznych.  

O tytuł najlepszych będzie starać się ok. 300 filmów poświęconych sztuce. Oprócz sekcji konkursowej pokażemy także kilkadziesiąt filmów fabularnych i dokumentalnych z poprzednich lat, których tematyka lub forma związana jest ze sztuką.

W załączniku znajduje się informacja prasowa, logo festiwalu. zdjęcia z poprzedniej edycji oraz wszelkie informacje o konkursie.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Karolina Mordacz
tel. 667 283 056

Spotkanie z ogólnopolską koordynatorką Programu”MOST”

W imieniu Pani Prorektor ds. kształcenia i studentów dr hab. Izabelli Pisarek prof. UO serdecznie zapraszam na spotkanie  integracyjno-szkoleniowe dotyczące Programu mobilności studentów i doktorantów „MOST”, które poprowadzi ogólnopolska koordynatorka  Programu  dr Joanna Kałużna. Spotkanie odbędzie się  12 kwietnia  w Auli „Błękitnej” Collegium Maius.

  • Pierwsza część, która rozpocznie się o godz. 9.00 to spotkanie z koordynatorami wydziałowymi, instytutowymi, kierunkowymi ECTS chętnymi pracownikami dziekanatów i chętnymi prodziekanami ds. studenckich. Scenariusz spotkania: przedstawienie statystyk dotyczących wyjazdów/przyjazdów w ramach Programu MOST z/na Uniwersytet. Wyjaśnienie zasad rozliczania pobytu studenta poza uniwersytetem macierzystym, uzgodnienie spójnych procedur między jednostkami. Omówienie problemów istniejących po stronie koordynatorów, próba wypracowania wspólnych rozwiązań, stanowisk dotyczących zarówno studentów uczelni macierzystej, jak i przyjmującej. Omówienie najistotniejszych kwestii z Regulaminu Programu.
  • Druga część, która rozpocznie się o godz. 11.15 to spotkanie ze studentami i doktorantami. Scenariusz spotkania: przedstawienie idei Programu, objaśnienie zasad funkcjonowania, wyświetlenie oferty pod kątem poszczególnych wydziałów, zachęcenie do skorzystania z Programu. Zainteresowani będą mieli okazję dowiedzieć się nie tylko, jak aplikować do Programu, ale także jak najlepiej wykorzystać czas „na MOŚCIE” i co zrobić, by po powrocie na uczelnię macierzystą bez problemu i bez różnic programowych zaliczyć semestr.

 Załączniki:

zał. 1 zaproszenie na seminarium MOST dla koordynatorów i dziekanatów 

zał. 2 zaproszenie na seminarium MOST dla studentów i doktorantów

Aneta Smalec

uczelniany koordynator Programu „MOST”

Godziny dziekańskie

W związku z uroczystościami pogrzebowymi dr hab. Anny Starzec, prof UO, w dniu 28 marca br. w godz. 12.00-15.00 ogłoszone zostają godziny dziekańskie.

Zapisy na szkolenie

Informujemy o zapisach na szkolenie, które organizuje Akademickie Centrum Karier wspólnie z liniami lotniczymi Cathay Pacific. Szkolenie odbędzie się 22.03.2018 o godzinie 12:00 w Studenckim Centrum Kultury w sali teatralnej.

Jedną z osób prowadzących będzie absolwent filologii angielskiej Uniwersytetu Opolskiego i były pracownik naszej uczelni, Pan Jurand Krobicki.

Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniem na facebooku: https://www.facebook.com/events/516672392069510/) oraz na stronie internetowej ACK UO: http://kariera.uni.opole.pl/let-your-passion-fly-first-steps-into-your-career-22-03-2018/, gdzie zamieszczony został opis szkolenia.

Po wydarzeniu uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się ze specyfiką pracy w liniach Cathay Pacific i nawiązania kontaktów biznesowych. Tych z Państwa, którzy są zainteresowani spotkaniem również zapraszamy do udziału w szkoleniu (szkolenie prowadzone będzie w języku angielskim).