Aktualności

Odwołanie zajęć i konsultacji

W dniu 19.02.18 (poniedziałek) dr hab. Sabina Giergiel, prof. UO odwołuje swoje konsultacje oraz zajęcia z powodu choroby.

Zmiana sali

Zmiana sali dotyczy kursu zmiennego instytutowego dla II JOT, III JOT i JB mgr II (zajęcia będą w sali 234 Oleska).

Odwołanie zajęć

W dniach 15 i 16 lutego 2018 r. zajęcia z dr Jadwigą Tarsą nie odbędą się z powodu choroby.

Plany zajęć na semestr letni

Plany zajęć na semestr letni znajdują się w odpowiedniej zakładce. Plany będą ulegały zmianom, prosimy na bieżąco monitorować dane.

Konsultacje dr G. Balowskiej

Konsultacje dr Grażyny Balowskiej w sesji egzaminacyjnej odbędą się w dniach; 29.01.2018 (poniedziałek), oraz 05.02.2018 (poniedziałek) w godz. 11.30-12.30 w sali 215 CM.

Komunikat Rady Studenckiej

UWAGA!

Posiedzenie Rady Studenckiej Wydziału Filologicznego UO odbędzie się dnia 18.01.2018 r. o godzinie 11:30 w Auli Błękitnej Collegium Maius. Obecność wszystkich starostów obowiązkowa.                 Barbara Serej – przewodnicząca Rady Studenckiej WF UO

 

 

Wydarzenia

Interdyscyplinarna Ogólnopolska Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa „Film zwierciadłem duszy rosyjskiej”

Koło Naukowe Kultury Rosyjskiej serdecznie zaprasza na trzecią odsłonę Interdyscyplinarnej Ogólnopolskiej Studencko-Doktoranckiej Konferencji Naukowej „Film zwierciadłem duszy rosyjskiej”, która odbędzie się 14 marca 2018 r. w Collegium Maius Uniwersytetu Opolskiego (sala Muzeum Uniwersytetu Opolskiego).

Konferencja jest organizowana w związku z trzecią już repliką Festiwalu Filmów Rosyjskich Sputnik nad Polską pod nazwą „Sputnik nad Opolem” w dniach 14-18 marca 2018 roku. Podczas obrad pragniemy bliżej przyjrzeć się dziełom filmowym i twórcom rosyjskiej kinematografii, określić jej specyfikę oraz aktualną sytuację, lepiej zrozumieć rosyjską kulturę i współczesną Rosję. Liczymy, że nasze dyskusje okażą się pomocne dla widzów „Sputnika nad Opolem” oraz pomogą w zrozumieniu i interpretacji wyświetlanych podczas festiwalu filmów.

Projekt jest interdyscyplinarny, wyrażamy więc nadzieję, że stanie się on okazją do spotkania znawców i pasjonatów różnych dziedzin, a także umożliwi konfrontację opinii i twórczą wymianę myśli. Konferencja “Film zwierciadłem duszy rosyjskiej” ma na celu popularyzację wiedzy o kinie rosyjskim, jak również stworzenie forum do szerszej dyskusji, łączącej specyfikę i bogactwo kultury rosyjskiej oraz wyzwania, przed którymi stoi ona u progu XXI stulecia. Spodziewamy się, że nasze spotkanie uczyni słynną duszę rosyjską mniej tajemniczą i bardziej zrozumiałą.

Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa

Studenckie Koło Naukowe „Literatura i Kultura Rosji” działające przy Instytucie Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego ma zaszczyt zaprosić do udziału w Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej “Kobieta i figury kobiecości w literaturze i kulturze rosyjskiej”, która odbędzie się 9 kwietnia 2018 roku we Wrocławiu.

Zaproszenie Konferencja SKN

VI studencka konferencja translatoryczna

Szanowni Państwo,
chcielibyśmy zaprosić studentów do wzięcia udziału w VI konferencji translatorycznej z cyklu “Imago mundi”, która odbędzie się w dniach 28-29 czerwca 2018 r. Propozycje wystąpień można zgłaszać do 15 marca, a dla studentów zainteresowanych udziałem przewidzieliśmy specjalną, niższą opłatę konferencyjną.

Imago mundi 2018 zaproszenie dla studentów

Konferencja Młodych Naukowców “Przestrzeń kulturowa Słowian”

Koło Naukowe Studentów Filologii Słowiańskiej i Instytut Filologii Słowiańskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II serdecznie zapraszają studentów i doktorantów do wzięcia udziału w Konferencji Młodych Naukowców Przestrzeń kulturowa Słowian, która odbędzie się 19 października 2018 roku w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie, Al. Racławickie 14.

Opiekunowie naukowi konferencji: dr hab. Monika Sidor, dr Andrij Saweneć

Sekretarz konferencji: Magda Michocka-Babiuk

Przestrzeń kulturowa Słowian_Zaproszenie

 

III Ogólnopolska Konferencja Naukowa Kreatywność w XXI wieku

Szanowni Profesorowie, Doktorzy, Studenci!
W imieniu własnym oraz organizatorów pragnę bardzo serdecznie zaprosić Państwa do czynnego udziału i prelekcji artykułów podczas III Ogólnopolskiej Konferencji  Naukowej Kreatywność w XXI wieku w Krakowie w dniu 07-05-2018 roku.

Koszt: od 189 złotych, możliwość zdobycia punktów: od 5 do 25 MNiSW

Termin zgłoszeń: do 30 marca 2018 roku
Miejsce konferencji: Kraków

Termin wysyłki artykułów: do dnia konferencji

Termin publikacji: w większości do końca lipca 2018 roku

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy umieszczono pod tym linkiem

 

Z poważaniem

Główny Organizator Klaster Biznesów Kreatywnych, Społeczna Akademia Nauk -Oddział w Krakowie, Wyższa Szkoła Mazowiecka
oraz Ośrodek Szkoleniowo Naukowy SOPHIA

W imieniu Komitetu Organizacyjnego
Anna Kowalczyk, Henryk Wojtaszek  tel. 791 999 596

X Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa TYGIEL 2018 „Interdyscyplinarność kluczem do rozwoju”

Informujemy o zbliżającej się  X Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej TYGIEL 2018 „Interdyscyplinarność kluczem do rozwoju”, która odbędzie się 17-18 marca 2018 r. w Lublinie. Jubileuszowa edycja Konferencji TYGIEL będzie wyjątkowym świętem nauki, podczas którego zaprezentowane zostaną interdyscyplinarne wyniki badań w wielu obszarach wiedzy. Wydarzenie jest niepowtarzalną okazją do nawiązania współpracy, wymiany doświadczeń i poszerzenia swojego kręgu zainteresowań dzięki dziesiątkom Uczestników oraz zaproszonych Gości z kraju i zagranicy.

Uczestnicy Konferencji mają możliwość przedstawienia swoich prac w formie wystąpienia ustnegoposteru naukowego (wybrane dziedziny nauki) oraz publikacji rozdziału w monografii naukowej.

Rejestracja prowadzona jest do 14 lutego 2018 r. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej wydarzenia: http://www.konferencja-tygiel.pl/

Pod poniższym linkiem znajdą Państwo łatwe do dystrybucji szczegółowe informacje o Konferencji TYGIEL (format .pdf): http://bit.ly/konferencja-tygiel