W piątek 19 stycznia Instytut Slawistyki gościł 15 uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa ze Skierniewic, którzy przybyli ze swoimi opiekunami: naszym absolwentem mgr. Michałem Chruścielem i mgr Moniką Łazęcką. W imieniu Dyrekcji gości przywitała dr Irena Danecka, która wyraziła nadzieję, że opolska alma mater dobrze zapisała się w pamięci p. Michała, skoro zdecydował się tu przywieźć swoich uczniów (a przecież znacznie bliżej ma i Uniwersytet Warszawski, i Uniwersytet Łódzki).

W Muzeum UO uczniowie wysłuchali trzech krótkich wykładów. Dr Jadwiga Tarsa opowiedziała Z czego śmieją się Rosjanie, mgr Barbara Chlebda poradziła uczniom Jak przyjemnie i skutecznie uczyć się języka rosyjskiego, a prof. Aleksander Gadomski zabrał ich na wirtualną wycieczkę Drogami Adama Mickiewicza po Krymie.

Następnie dr Irena Danecka oprowadziła gości po Opolu. Uczniom i opiekunom tak spodobało się miasto i spotkanie z wykładowcami, że już zapowiedzieli swoją kolejną wizytę w czerwcu na obchody Światowego Dnia Języka Rosyjskiego. Zapraszamy!

Relacja fotograficzna z odwiedzin uczniów

Uczniowie szkoły ze Skierniewic z wizytą na wykładzie w Muzeum UO

Wyklad dr Jadwigi Tarsy

Wykład mgr Barbary Chlebdy

Wykład prof. Aleksandra Gadomskiego

Uczniowie na Wzgórzu Uniwersyteckim

Uczniowie zwiedzają Opole z przewodnikiem Panią dr Ireną Danecką

Pożegnanie uczniów z Opolem